March Madness House League Tournament, 2019-2020 (Aurora Minor Hockey)
Team Finder
Contact
Search
Login
Contact
Search
Home
Team Finder
Organization Menu
Home
About Us
Mission Statement/Contact Us
Executive & Staff
2024 - 2025 League Convenors
2024 - 2025 Head Coaches
Team/Association Contacts
AMHA Boundaries
Fair Play
Downloads/Forms
Tryout Schedule
2024- 2025 Tryout Passport
Registration
Registration
Register Now
Tournaments
Aurora Early Bird Tournament
U14/U15 Annual Tournament
March Madness Select/U9MD Tournament
Constitution
Tigerware
DEI-About US
DEI-About US
DEI Mission Statement
Co – Ed
Economic equality
Gender expression and Identity
Language translators
Newcomers to communities
Anti Racism
Land Acknowledgment
March Madness House League Tournament Menu
Tournament Home
Tournament News
General Information
Registration
Tournament Rules
Participating Teams
List of Divisions
Full Schedule
Home
Seasons
2019-2020
March Madness House League Tournament
Sitemap
Standings & Schedules
Atom
Bantam
Peewee
Venues
This Tournament is part of the 2019-2020 season, which is not set as the current season.
Tournament Venues
Aurora Community Centre Ford
22 games
1 Community Centre Lane, Aurora, ON
Map
(905) 727 1480
Fri, Mar 06
Game Details
11:30 AM
Atom
Round Robin
Atom
Copper Cliff Boston
@ Thorold Blackhawks
3
1-1
Game Details
12:30 PM
Peewee
Round Robin
Peewee
Otonabee Wolves
W
@ Aurora Tigers Yellow
1
8-1
Game Details
1:30 PM
Peewee
Round Robin
Peewee
Newmarket Redmen
@ OCHL Knox
W
1
5-7
Game Details
2:30 PM
Bantam
Divison B
Bantam
Orillia St. Louis Bar and Grill
@ Blind River Thunder Bantam
W
1
1-2
Game Details
3:30 PM
Bantam
Divison B
Bantam
Rosedale Knights
@ London North B8
W
1
0-16
Game Details
4:30 PM
Atom
Round Robin
Atom
Aurora Tigers Purple
@ Copper Cliff Boston
W
4
0-8
Game Details
5:45 PM
Peewee
Round Robin
Peewee
OCHL Knox
W
@ Thorold Blackhawks
2
3-1
Game Details
6:45 PM
Peewee
Round Robin
Peewee
Aurora Tigers Yellow
@ Newmarket Redmen
W
2
1-6
Game Details
7:45 PM
Atom
Round Robin
Atom
Thorold Blackhawks
@ Aurora Tigers Yellow
5
2-2
Sat, Mar 07
Game Details
8:00 AM
Atom
Round Robin
Atom
Copper Cliff Boston
W
@ Aurora Tigers Green
6
8-1
Game Details
9:00 AM
Peewee
Round Robin
Peewee
Aurora Tigers Red
@ OCHL Knox
W
3
5-8
Game Details
10:00 AM
Bantam
Divison A
Bantam
Thorold Blackhawks LL2
@ Welland LL2
W
3
0-7
Game Details
11:00 AM
Bantam
Divison A
Bantam
Sudbury Cousin Vinny's
W
@ Bradford Bulldogs
3
4-2
Game Details
12:00 PM
Atom
Round Robin
Atom
Aurora Tigers Green
@ Thorold Blackhawks
W
8
1-2
Game Details
3:30 PM
Bantam
Divison A
Bantam
Orillia St. Louis Bar and Grill
@ Welland LL2
W
4
0-4
Game Details
4:30 PM
Bantam
Divison A
Bantam
London North B8
@ Sudbury Cousin Vinny's
W
4
0-3
Sun, Mar 08
Game Details
8:00 AM
Atom
Semi Finals
Atom
Aurora Tigers Green
@ Copper Cliff Boston
W
SF #1
0-7
Game Details
9:00 AM
Peewee
Semi Final
Peewee
Newmarket Redmen
@ OCHL Knox
W
SF #1
2-4
Game Details
10:00 AM
Bantam
Semi Final
Bantam
Blind River Thunder Bantam
@ Welland LL2
W
SF #1
2-6
Game Details
12:00 PM
Atom
Championship
Atom
Thorold Blackhawks
@ Copper Cliff Boston
W
Final
0-10
Game Details
1:30 PM
Peewee
Championship
Peewee
Thorold Blackhawks
@ OCHL Knox
W
Final
1-3
Game Details
3:00 PM
Bantam
Championship
Bantam
Welland LL2
@ London North B8
W
Final
1-2
Other Venues
Aurora Community Centre Lincoln
(905) 727 1480
25 games
1 Community Centre Lane, Aurora, ON
Map