Schedule & Results, March Madness House League Tournament, 2019-2020 (Aurora Minor Hockey)
Team Finder
Contact
Search
Login
Contact
Search
Home
Team Finder
Organization Menu
Home
About Us
Mission Statement/Contact Us
Executive & Staff
2024 - 2025 League Convenors
2024 - 2025 Head Coaches
Team/Association Contacts
AMHA Boundaries
Fair Play
Downloads/Forms
Tryout Schedule
Registration
Registration
Respect In Sport
Tournaments
U14/U15 Annual Tournament
U14/U15 Registration
March Madness Select/U9MD Tournament
March Madness Select/U9MD Registration
Annual U14/U15 AMHA Tournament
Constitution
Tigerware
DEI - Who we Are
DEI - Who we Are
Co – Ed
Economic equality
Gender expression and Identity
Language translators
Newcomers to communities
Anti Racism
Land Acknowledgement
March Madness House League Tournament Menu
Tournament Home
Tournament News
General Information
Registration
Tournament Rules
Participating Teams
List of Divisions
Full Schedule
Home
Seasons
2019-2020
March Madness House League Tournament
Schedule & Results
Sitemap
Standings & Schedules
Atom
Bantam
Peewee
Venues
This Tournament is part of the 2019-2020 season, which is not set as the current season.
Tournament Schedule & Results
Mar 06, 2020
19 games
Mar 07, 2020
19 games
Mar 08, 2020
9 games
Mar 08, 2020
Game Details
Venue Info
8:00 AM
Atom
Semi Finals
Atom
Aurora Tigers Green
@ Copper Cliff Boston
W
SF #1
Aurora Community Centre Ford
0-7
Game Details
Venue Info
8:15 AM
Atom
Semi Finals
Atom
Aurora Tigers Yellow
@ Thorold Blackhawks
W
SF #2
Aurora Community Centre Lincoln
1-3
Game Details
Venue Info
9:00 AM
Peewee
Semi Final
Peewee
Newmarket Redmen
@ OCHL Knox
W
SF #1
Aurora Community Centre Ford
2-4
Game Details
Venue Info
9:15 AM
Peewee
Semi Final
Peewee
Otonabee Wolves
@ Thorold Blackhawks
W
SF #2
Aurora Community Centre Lincoln
0-2
Game Details
Venue Info
10:00 AM
Bantam
Semi Final
Bantam
Blind River Thunder Bantam
@ Welland LL2
W
SF #1
Aurora Community Centre Ford
2-6
Game Details
Venue Info
10:15 AM
Bantam
Semi Final
Bantam
Sudbury Cousin Vinny's
@ London North B8
W
SF #2
Aurora Community Centre Lincoln
0-1
Game Details
Venue Info
12:00 PM
Atom
Championship
Atom
Thorold Blackhawks
@ Copper Cliff Boston
W
Final
Aurora Community Centre Ford
0-10
Game Details
Venue Info
1:30 PM
Peewee
Championship
Peewee
Thorold Blackhawks
@ OCHL Knox
W
Final
Aurora Community Centre Ford
1-3
Game Details
Venue Info
3:00 PM
Bantam
Championship
Bantam
Welland LL2
@ London North B8
W
Final
Aurora Community Centre Ford
1-2